2018 Spring Competitive Rosters


Boys Teams


99 Boys (U19)

Coach Roland Benedict,

asst Kraig Moore

Xander Burger

Hansen Eystad

Colter Goss

Avery Hirsch

Walt Hollensteiner

Drew Lorenc

Gage Magone

Sam Menicke

Brandon Pyron

Micah Reason

Noah Romagnuolo

Casey Schneider

Dyllyn Stabler

Makena Tanko

Max Warnell

 

03 Boys Premier (U15)

Coach Steve Boone

Riley Arendt

Carson Bloom

Parker Creer

Niath Edland

Zane Elliott

Ian Grover

Josh Gunderson

Hudson Magone

Blake Marlow

Darby McCarthy

Brandon Mendoza

Eli Mildren

Braden Nitschelm

Tyler Petek

Campbell Smith

James Thompson

 

 

04 Boys Premier (U14)

Coach Vic Dalla Betta

Sully Coggins

Sol Dalla Betta

Aaron Dicks

Sam Ells

Burke Fox

Cale Fox

Austin Gunset

Caleb Heil

Danny Houston

Brandon Lopez

Gabe Menicke

Seb Pipolo

John Pyron

Jake Ritzdorf

Chase Sabin

Gauge Schneider

 

05 BOYS (U13)

COACH JAKE HALL

ASST O'BRIEN BYRD

Quinn Clark

Jackson Dorvall

Charlie Hyatt

Nico Lang

Walton Nichols

Kane Nissen

Matthew Peschel

Reid Pickert

Ethan Schott

Azure Stolte

Henry Troy

Jack Peppmeier

Traic Fainter

Ryder Barinowski

Teague McDonald

02 Boys (U16)

Coach Jay Guinn

Asst Viktor Kimera

Daniel Camp

Kaden de Yong

Kyler Elder

Jalen Hawes

William Hyatt

Ethan Jimenez

Marvin Kimera

Ian Lacey

Cedar Mattole

Diego Mendoza

Ganten Pirrie

Kell Rasnic

Story Stemborski

Ethan Tanko

Sam West

 

03 Boys Select (U15)

Coach Branton Sorbel

Johnny Carl

Aiden Christy

Camden Dalla

Stephen Faeh

Logan Feist

Bridger Flowers

Dakota Holmes

Niko Hunter

Caleb Lamb

Will Peppmeier

Hayden Remington

Luke Roberts

Daniel Shawback

Henry Spradlin

Riley Stumpf

Lucas Timm

 

 

04 Boys Select (U14)

coach daniel wood

Nic DeMarco

Kiernan Dowellgrim

Michael Downs

Mason Fauth

Ethan Gasner

Jacob Gersh

Willem Gray

Kyle Hoerner

Nate Ingelfinger

Davis Rennie

Fin Schumacher

Nathan Sonju

Wyatt Thompson

 

 

 

 

06 Boys (U12)

COACH RYAN HEFLIN

ASST STEVE HENNING

Griffin Gunlikson

Adam Healy

Collin Lyman

Ben Martin

Reilly McCarthy

Townsend Reed

Maclean Vandevoort

Eli Adams- Griffin

Logan Bingham

Jack Muhlfeld

Ryder Elliot

Lou Kofal

Rye Duffy

 

07 BOYS (U11)

COACH ADAM DE YONG

Reid Alexander

Felix Ebbett

Mason Jolly

Ayden Mintz

Hagen Prather

Bryce Remley

Tyson Sholz

Arne Troy

Logan Fox

Preston McPherson

Charlie Toelcke

Kiva Stolte

Henry Barbieri

Jordan Armstrong

Aaron Anderson

Tristan Schoff

Carter St Lawrence

 

 

08 Boys (U10)

COACH ROB PERKINS

COACH MARC HOTZFIELD

Sol Masters

Rowan Perkins

Michael Powers

Charlie Alexander

Dylan Thompson

Kiva Stolte

Harrison Trufant

Wyatt Carlson

Jackson Sholz

Jesse Deats

Kyler Jonson

Owen Erickson

Lyrik Fainter

 

 

 
 

Girls Teams

 

99 Girls (U19) 

Coach Sean Connolly

Mercedes Altman

Paulina Carbajal-Jepsen

Madison Casazza

Sara Clarin

Aaris Hill

Kyla Johnston

Celeste Kimble

Heather LaSalle

Abby Lowry

Chloe Nadeau

Alyssa Pancoast

Jascah Vann

Thea Vrentas

Cadie Williams

Sadie Wilson

02 Girls (U16) 

Coach Kristiana Konkol

Madison Becker

Taylor Brisendine

Emily Cleveland

Micah Hickethier

Payton Juelfs

Ellie Keller

Alma Patrick

Adison Powell

Madi Schwartz

Kate Sheldon

Sophia Smith

Kenzie Williams

 

03/04 Girls Premier (U15)

Coach John Lacey

 

Anna Akey

Rylee Barnes

Emma Barron

Sami Galbraith

Ellie Hawes

Adrienne Healy

Cheyanne Johnston

Lucy Lowry

Madeline Muhlfeld

Sophie Olson

Madeline Robison

Sofia Saurey

Josie Schneider

Lily Tanko

Jane Trina

Ashlynn Whiteman

 

 

 

03/04 Girls Select (U15)

Coach Jelisa Byl

ASST JEN JOERN

Mickaela Altman

Clare Anderson

Katie Benkelman

Lauren Brown

Zoey Byrd

Karys Camp

Kathryn Craig

Aria Dauenhauer

Sara Harrison

Julia Martin

Morgan McAleavey

Daechen Menke

Brigid NallyMadigan

Sahale Nigon

Delanie Schultz

Maile Vine

Tallory Workman

 

 

 

05 Girls (U13)

COACH KAT DICKSON

ASST CALLIE MOORE

Maddie Alexander

Isabelle Cook

Fiona Coulter

Josie Harris

Rye Hirsch

Maya Lacey

Karina Lazorishak

Tess Lewison

Isabel Powers

Brooke Roberts

Kay Weaver

Sydney Buckmaster

Gracie Hickman

Jayce McDonald

Finley McCarthy

06 Girls (U12) 

COACH PATTY HUGHES

Kyra Bruner

Signe Ebbett

Olivia Genovese

Maeve Ingelfinger

Charlotte Perkins

Norah Schmidt

Gretel Vine

Sadie Olson

Amelia Remley

Witney Workman

Calista Wrobel

Brooke Winckler

Eleanor Workswright

 

 

07 Girls (U11)

COACH WHITNEY PRATT

Eleanor Blanden

Madison Gordon

Anna Guzman

Brynn Morse

Delaney Smith

Madison Stanwood

Margo Alexander

Addison Woody

Kaylie McGavin

Georgia Morrell

Macie Schmidt

 

 

             08 girls (u10)              

COACH KELSEY WHITBY

ASST LINDSAY STROUSE

Taylor Dorvall

Delila Vine

Amelia Krezowski

Aubrey Talbot

Karlee Brown

Riley Byrd

Avery McPherson

Madelynn Jonson

Gabby Middleton

Matilda Daniels

Marlis Nargi

Audrey Nelson

Kyndle DeMarco